Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Nové kontejnery na sběr oděvů, obuvi a textilu v naší obci

Typ: ostatní
návod 2 nové kontejnery na sběr použitých oděvů, obuvi a textilu.

Nové kontejnery na sběr oděvů, obuvi a textilu v naší obci

Od úterý 25.4.2023 jsou v naší obci umístěny 2 nové kontejnery na sběr použitých oděvů, obuvi a textilu, které mohou občané využívat pro odkládání nepotřebných věcí. Nové kontejnery jsou umístěny: jeden na kontejnerovém stání u bytovek (naproti bývalého obchodu Podhoranka) a druhý kontejner je umístěn na kontejnerovém stání pod hřbitovem u školy podél příjezdové cesty ke školce.

Součástí těchto nových kontejnerů jsou také dvě schránky určeny pro přijímání a odesílání balíků a zásilek v rámci Eko-výzvy ve spolupráci s www.genesis-eshop.cz. Prostřednictvím těchto schránek můžete poslat vybrané použité věci (oblečení, boty, kabelky, bižuterie, knihy, apod.), které jsou stále v dobrém stavu a mohly by být znovu využity. Věci zaslané prostřednictvím schránek musí být v dobrém stavu, čisté a funkční. Věci ze schránek budou předány spolupracující firmě, která po otevření balíku věci zhodnotí a odesílateli připíše kredity, za které může odesílatel dál ekologicky nakupovat na webu firmy.

Návod na používání kontejnerů TextilEco:

- založit si zákaznický účet na e-shopu Genesis (genesis-eshop.cz),

- vyřazené věci v dobrém stavu zabalit, označit dle návodu,

- do mobilu si stáhnout aplikaci, přes kterou budete vkládat věci do sběrné schránky,

- provést online rezervaci schránky (vybrat si konkrétní kontejner, do kterého věc vložíte) - rezervovat zdarma schránku online,

- poté kurýr věc ze schránky vyzvedne a na váš zákaznický účet Vám budou připsány kredity.

návod

návod2


Vytvořeno: 18. 5. 2023
Poslední aktualizace: 22. 5. 2023 9:40
Autor: Tomáš Holík