Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Otevřený dopis zaměstnancům školy

Typ: ostatní
Na základě kontroly České školní inspekce

5 komisařů České školní inspekce provedlo v tomto týdnu kontrolu. Ve škole strávili celé tři dny, navštívili 18 vyučovacích hodin, provedli kontrolu hospodaření, třídní dokumentace, celkového okolí školy i vnitřní dispozice včetně kuchyně, jídelny, tělocvičny a samozřejmě nezapomněli ani na mateřskou školu.

V pátek po obědě jsem byl přizván na závěry a hodnocení. Mateřskou školku vyhodnotili jako velmi enviromentální, přátelskou, s individuálním přístupem k dítěti. Paní učitelky jsou k dětem vstřícné, přátelské a mají tak ve školce vytvořenou krásnou atmosféru. Děti jsou vzdělávány ve velmi kvalitním a inspirativním prostředí.

Ve škole ČŠI nezaznamenala žádné vážné pochybení. Vše je v naprostém pořádku, v souladu se zákony, nařízeními a školním vzdělávacím programem. Mnozí učitelé si zaslouží speciální pozornost pro svou vynikající kvalitu. Jen v ojedinělých případech komise doporučila drobné změny v pedagogické práci, což ale nejsou výtky, jen příležitosti k dalšímu osobnímu růstu.

Komise velmi kladně hodnotila prostředí. Naši žáci jsou vzděláváni nejen kvalitně, ale také v prostředí, které by nám spousta jiných škol mohla závidět. Okolí školy je upravené, s perfektním zázemím pro sport, ale také pro další venkovní vzdělávací aktivity. To je výsledek dlouholeté dobré spolupráce se zřizovatelem.

Komise kvitovala výrazný pozitivní posun ve vedení školy a v ustáleném, kvalitním, aprobovaném učitelském sboru. Porovnávali situaci s poslední inspekcí, která proběhla před osmi lety. Také nepedagogičtí pracovníci zaslouží pochvalu a uznání. Školní jídelna vaří nejen zdravé a pro žáky vhodné jídla, ve srovnání s ostatními školními kuchyněmi vaří i velmi chutně. Techničtí pracovníci mají na tomto úspěchu také lví podíl, za soustavnou práci nejen ve škole, ale i v okolí zaslouží poděkování. Stejně tak další zaměstnanci, starající se o ekonomickou stránku, o řízení projektů a administraci.

Mimoškolní zájmové kroužky nejsou tak rozvinuté, jako na jiných školách, ale to je proto, že v Kašavě působí další škola, Základní umělecká škola Morava, která tyto aktivity záštití aprobovaněji.

Děkuji tedy upřímně všem zaměstnancům školy. Přeji Vám, ať neztrácíte chuť a nadšení pro svou práci, ať i nadále rozvíjíte společnými silami místo, kde naše děti získávají nejen vzdělání, ale také vychování a inspiraci pro celý svůj budoucí život.

Černoch Petr, starosta

 


Vytvořeno: 23. 10. 2021
Poslední aktualizace: 23. 10. 2021 08:54
Autor: Správce Webu